Stravování ve školce

 

 

Stravování dětí v naší mateřské škole zajišťujeme ve vlastní školní kuchyni.:

Při přípravě jídel postupuje školní jídelna podle vyhlášky č. 107/2005 Sb., o školním stravování a řídí se platnými výživovými normami a zásadami zdravé výživy.
Jsme členem Společnosti pro výživu.

 

Zásady zdravého stravování v naší škole

 Dostatek tekutin = pitný režim: děti mají po celý den k dispozici čaj (ovocný, bylinkový,černý nebo zelený), ředěné ovocné šťávy a čistou pitnou vodu.

 Vitaminová svačinka: každý den mají děti ve třídách „vitaminové mísy“, ze kterých podle potřeby a chuti konzumují ovoce nebo zeleninu v pestré skladbě. Využíváme zejména sezónní nabídku, která odpovídá růstu a dozrávání ovoce a zeleniny v českých podmínkách. V zimních měsících zařazujeme ovoce a zeleninu dle nabídky na trhu.

Čerstvá zelenina: bývá součástí většiny svačin, ve formě salátů i odpovídajících obědů. Upřednostňujeme čerstvou zeleninu před sterilovanou, kterou zařazujeme minimálně.

 Mléko a mléčné výrobky: zařazujeme je denně, při jejich nabídce plně respektujeme přání a volbu dítěte k jejich konzumaci. V rámci zdravého stravování preferujeme kysané mléčné výrobky.

 Luštěniny a obilniny: pokrmy z nich se objevují v jídelníčku každý týden v podobě polévek, kaší, pyré i pomazánek.

 Maso a masné výrobky: do jídelníčku pravidelně zařazujeme všechny druhy masa. Maso se používá pouze libové.

 Pečivo: nejpoužívanějším druhem je chléb, a to i chléb žitný, celozrnný, slunečnicový a grahamový. Rohlíky a housky ke svačinám jsou jak bílé, tak cereální, a to ve vyváženém poměru. Dětem k odpolední svačině nabízíme i domácí sladké moučníky, které se pečou v mateřské škole.

Závěrem

 • Stravování dětí je oblastí, které je věnována v naší mateřské škole velká pozornost.
 • Děti jsou vedeny k samostatnosti při stolování, k odpovídajícím společenským návykům a ke konzumaci zdravých potravin.
 • Zároveň je respektováno jejich osobní tempo při jídle, množství jídla, které dítě sní a případná nechuť ke konzumaci některých potravin.
 • Děti do jídla nenutíme.

 Společným zájmem všech pracovníků mateřské školy je zajistit dětem stravování pestré a bohaté, odpovídající zásadám zdravé výživy.

Jídelníček Červenec 2021

 

MATEŘSKÁ ŠKOLA
ÚSTÍ NAD ORLICÍ, NA VÝSLUNÍ 200

 Na Výsluní 200, 562 01 Ústí nad Orlicí
příspěvková organizace, IČ: 75017237

RYCHLÝ KONTAKT

 msnavysluni@email.cz
+420 734 876 972
www.skolkanavysluni.cz

PROVOZ MŠ:

Pondělí – Pátek
06:15 -  16:15